Kategorijos
Kiti straipsniai

Šilumos siurbliai oras oras – veikimo principas

Dar visai neseniai panašius prietaisus į šilumos siurblius oras oras vadinome kondicionieriais. Nors juose išlikusi vėsinimo funkcija, tačiau dabar prietaisai ne tik vėdina, bet ir efektyviai šildo orą. Dviejų funkcijų šilumos siurblių oras oras veikimo principas panašus – paimti orą iš lauko ir paduoti jį į patalpą, sušildytą arba atvėsintą.

Galbūt kažkam kondicionierius vis dar asocijuojasi su vėjo gūsiu karštą dieną patalpoje ir vėliau sekančiomis peršalimo ligomis, tačiau tai jau praeitis. Šiuolaikiški šilumos siurbliai oras oras veikia kitaip, pavyzdžiui, „Samsung Wind-Free“ įrenginys, esantis viduje turi daugybę mikroskopinių skylučių, pro kurias leidžiama šiluma ar vėsuma išsisklaido po visą patalpą, todėl patalpoje esantys žmonės net nepastebi oro gūsio.

Kondicionierius sudaro dvi dalys – vidinė ir išorinė. Tiesa vidinių dalių gali būti keletas.

Šilumos siurbliai oras oras. Veikimo principas:

Procese dalyvauja vidinė ir išorinė siurblio dalis bei kompresorius.

  1. Šilumnešis paima šilumą iš oro.

  2. Pro garintuvą teka skystas freonas, kuris vėsesnis už aplinkos oro temperatūrą.

  1. Freonas pradeda šilti ir virsta garais.

  2. Kompresoriuje garai suspaudžiami, padidėja slėgis, pakeliama garų temperatūra

  3. Karštos dujos pasiekia šilumokaitį, sušildomas patalpų oras.

  4. Šiluma skleidžiama ventiliatoriaus pagalba.

Šilumos siurblių oras oras veikimo principas gali būti ir atvirkštinis – paimtas iš lauko oras atvėsinamas ir perduodamas į patalpą.

Oras oras sistemos apšildomo ploto dydis

Galbūt kyla klausimas, kokį namo plotą galima apšildyti su oras oras sistema? Atsakymas toks, kad šilumą ar vėsą perduoda viduje esantis įrenginys, skirtingai nei oras vanduo sistemoje, kurioje šiluma paskirstoma grindimis ar radiatoriais. Todėl siurbliai oras oras šildo ten, kur yra vidinė jų dalis. Tiesa, vidinių dalių gali būti keletas, skirtingose patalpose. Taip sistema apšildo keletą patalpų. Ji rekomenduojama nedideliems namams.

Norėdami sužinoti daugiau apie šilumos siurblių oras oras veikimo principą, technines savybes, kreipkitės į „Saulės grąža“ specialistus, kurie padeda teisingai pasirinkti įrangą, ją sumontuoja ir remontuoja atsiradus nesklandumams. Įrangai ir darbams suteikiama garantija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *