Kategorijos
Pramogos

Plaukimo baidarėmis pagrindai

Plaukimas baidarėmis yra puikus būdas pažinti gamtą ir pabėgti nuo kasdienio gyvenimo šurmulio. Nesvarbu, ar norite perplaukti upę ar ežerą, ar tiesiog išplaukti į atvirą vandenį, plaukimas baidarėmis yra puikus būdas tai padaryti. Baidarių ir kanojų irklavimo pagrindai yra būtini kiekvienam, norinčiam pradėti užsiimti šiuo sportu, o turėdami tinkamų žinių ir įrangos, galite akimirksniu išplaukti į vandenį. Šiame išsamiame baidarių ir kanojų irklavimo vadove rasite visą informaciją, kurios reikia norint pradėti plaukti, pradedant tinkamos baidarės pasirinkimu, baigiant irklavimo technika ir saugumo patarimais. Taigi, jei esate pasirengę pradėti tyrinėti gamtą, skaitykite toliau ir pradėkime!

PlaukimasPlaukimas baidarėmis – tai nuotykių sportas, kai vienas ar daugiau žmonių sėdi mažoje valtyje ir ją valdo naudodami dviviečius irklus. Baidarės buvo išrastos maždaug prieš šimtmetį tlingitų tautos Tikonaviko gyvenvietėje Aliaskos pietryčiuose, Vrangelo (Britų Kolumbija) ir Pangnirtungo (Nunavutas) miestuose. Baidarėmis paprastai plaukiama prie vandens, pavyzdžiui, ežeruose, upėse ar pakrantėje, tačiau galima plaukti ir uždarose dirbtinėse vandens telkiniuose. Baidarių žygių rūšys yra turistinės, vandens, pramoginės ir lenktyninės. Baidarėmis galima plaukti naudojant specialų irklą, dažniausiai plaukiama upėmis ir ežerais, tačiau galima plaukti ir atviru vandenynu. Baidarės naudojamos jau tūkstančius metų. Žodis "baidarė" kilęs iš inuitų kalbos žodžio "qayaq", kuris reiškia "medžiotojo valtis" arba "rogės".

Tinkamos baidarės pasirinkimas

Jei norite pradėti plaukioti baidarėmis, bet nežinote, kokia baidarė jums labiausiai tiktų, pataikėte į tinkamą vietą. Pateikiame žingsninį vadovą, kaip išsirinkti idealią baidarę. Nors yra daugybė skirtingų baidarių tipų, jums tinkamiausias tipas priklausys nuo keleto veiksnių, įskaitant jūsų patirties lygį, jūsų plaukimo baidarėmis poreikius ir tikslus bei baidarės tipą, kuriuo jums patogiausia naudotis. Apžvelkime įvairius baidarių tipus, kam jie geriausiai tinka ir kaip išsirinkti jums tinkamą baidarę. Baltosios baidarės – šios baidarės skirtos plaukti labai greitai tekančiomis upėmis ir slenksčiais. Paprastai jie turi V formos korpusą, o sėdynė būna žemai baidarėje, link laivagalio. Nors šios baidarės labai manevringos greitai tekančiame vandenyje, jos nėra idealios lėčiau tekančiam ar ramiam vandeniui.

Pramoginės baidarės

Tai geras universalus pasirinkimas pradedantiesiems arba tiems, kurie turi nedaug baidarių plaukimo patirties. Paprastai jos yra platesnės ir sunkesnės nei lenktyninės baidarės, todėl suteikia šiek tiek daugiau stabilumo. Dėl platesnės korpuso formos jos idealiai tinka žmonėms, kurie nesijaučia patogiai siauresnėse baidarėse. Jos tinka plaukti visų tipų vandenyje, nors nėra tokios manevringos kaip baltosios baidarės. Pramoginės baidarės paprastai būna platesnės, todėl stabilesnės už vandenlentes, todėl puikiai tinka pradedantiesiems. Tačiau jos taip pat yra platesnės ir sunkesnės, todėl gali būti mažiau manevringos greitai judančiame vandenyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *