Kategorijos
Laisvalaikis

Nuo baltojo diržo iki juodojo diržo per akimirką!

KarateNorite išmokti karatė, bet nežinote, nuo ko pradėti? O gal norite pakelti savo karatė įgūdžius į aukštesnį lygį? Nežiūrėkite toliau! Šiame karatė mokymo vadove pradedantiesiems rasite visą informaciją, kurios reikia, kad nuo baltojo diržo akimirksniu pereitumėte prie juodojo diržo! Karatė yra puikus būdas įgyti formą, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir išmokti savigynos. Šiame vadove rasite patarimų ir metodų, padėsiančių greitai ir saugiai pereiti nuo pradedančiojo prie pažengusiojo lygio. Sužinosite apie skirtingas karatė rūšis ir kaip pasirinkti jums tinkamiausią stilių, apie karatė sparingų svarbą ir geriausius treniruočių būdus įgūdžiams tobulinti. Taigi, pradėkime ir pradėkite siekti juodojo diržo! karate-shido.lt – profesionalios treniruotės.

Karatė yra japonų kovos menas, kuris reiškia "tuščios rankos". Žodis "kara" (reiškiantis "tuščias") vartojamas ginklų nebuvimui reikšti; "te" (reiškiantis "ranka") reiškia rankų naudojimo techniką. Anglų kalboje "karate" vartojamas kaip bendras terminas, reiškiantis daugelį kovos menų rūšių, kilusių iš Okinavos, Japonijos ir Pietryčių Azijos. Karatė yra puikus būdas palaikyti kūno formas, išlikti lanksčiam, pagerinti pasitikėjimą savimi, koncentraciją ir susikaupimą. Jei norite mokytis karatė, atsidursite saugioje, palankioje ir sudėtingoje aplinkoje, kurioje galėsite mokytis, vertinti ir gerbti kitus žmones, nepriklausomai nuo jų lygio ar patirties, niekada nesijausdami pažeidžiami. Dėl pagarbos kitiems pabrėžimo karatė yra ypač geras kovos menas jaunimui.

Karatė rūšys

* Tradicinė karatė – tradicinė karatė yra originali Okinavos karatė forma. Ši karatė rūšis dažnai vadinama "koriu" karatė. Koryu – tai kovos menas, kuriame vyrauja pilno kontakto sparingas ir daugiausia dėmesio skiriama tradiciniams karatė stiliams. Populiariausi koryu karatė stiliai yra Goju Ryu, Shito Ryu ir Uechi Ryu.

* Šiuolaikinė karatė – šiuolaikinė karatė vystoma nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio. Jis dažnai vadinamas "Shorin Ryu" karatė. Yra kelios Šorin Ryu karatė rūšys: Šorin Ryu karatė, Uechi Ryu ir Kyokushin karatė.

* Kinų karatė – kinų karatė yra kovos menas, kurio pagrindas yra karatė ir į kurį įtraukti kiti aspektai, pavyzdžiui, čigongas, akupunktūra ir taiči. Populiariausi kinų karatė stiliai yra Chuanqigong, Choy Lay Fut ir Li Ho Ba.

Tinkamo karatė stiliaus pasirinkimas

– Ką norite, kad karatė padarytų jums? Ar ieškote ekstremalesnio iššūkio, ar būdo pagerinti fizinę formą? Norite išmokti savigynos ar domitės japonų kultūra? Yra daugybė skirtingų karatė rūšių, kiekviena jų skirta skirtingiems tikslams pasiekti. Kad išsirinktumėte jums tinkamą karatė stilių, pirmiausia nuspręskite, ko norite iš jo gauti.

– Kokio lygio įgūdžius turite? Kai kuriuose karatė stiliuose daugiau dėmesio skiriama pagrindams ir baltojo diržo technikoms, o kituose nuo pat pradžių pristatomi juodojo diržo įgūdžiai. Nėra gėda neskubėti ir viską daryti žingsnis po žingsnio – nėra trumpų kelių į meistriškumą.

– Ar jus domina konkretus karatė stilius? Kai kurie karatė stiliai yra populiaresni už kitus, todėl tikriausiai rasite daug žmonių, praktikuojančių tą patį stilių kaip ir jūs. Galbūt jums labiau patinka būti mažesnės grupės nariu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *