Pirmos lygos 16-asis turas. Antrieji pasimatymai prasideda

Komandos naujienos

Pirmos lygos 16-asis turas. Antrieji pasimatymai prasideda

Parašyta: 2016-07-05 15:06


Savaitgalį pasibaigė pirmojo rato kovos, o jau antradienį – trečiadienį ekipos pradės sukti antrąjį pirmenybų trasos dalį. Tiesa, po 16-ojo turo laukia kelių savaičių pertrauka - tad su kokia nuotaika žaidėjai sutiks trumpas atostogas priklausys ir nuo jų pačių. Tiesa, keturios ekipos šiame ture nežais, jų susitikimai – atidėti. Dvi Vilniaus ekipos („Žalgiris B” ir „Vilniaus Vytis”), Kazlų Rūdos „Šilas” ir Kelmės „Kražantė” savo santykius išsiaiškins vėliau.

Kadangi komandos šiame ture susitiks jau antrą kartą, šio turo anonse – improvizacijos pasimatymų tema.

Antradienis, 07.05, 18:30, Kretingos stadionas | Kretingos „Minija“ - Kauno „Hegelmann Litauen”

„Skolintojas” prieš „skolininką”. Turas prasidės rungtynėmis Kretingoje, kur vietos „Minija“ bandys atsiteisti su svečiais iš Kauno. Pirmo rato rungtynės baigėsi nelengva kauniečių pergale -3:2, o žemaičiams rezultatą buvo pavykę išlyginti. Natūralu, kad kretingiškiams kils noras „atsirokuoti” su varžovais, „pasiskolinusiais” tris taškus. Kitas dalykas, kad tai padaryti nebus lengva. Nors „Hegelmann Litauen” niekaip nepakyla aukščiau turnyrinės lentelės vidurio, jų žaidimas pastaruoju metu leidžia tikėtis šviesesnės ateities, o kartu – ir taškų. Nereikia pamiršti, kad ir šiaip jų taškų kraitis daugiau nei dvigubai didesnis, nei šeimininkų. Kretingiškiams gi optimizmo galėtų suteikti praeitame ture pasiekta pergalė prieš tiesioginius oponentus. Jos dėka komanda pakilo iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos. Žinant kauniečių būdą, vargu ar jie sutiks geranoriškai grąžinti taškus. Veikiau atvirkščiai, kils noras pargrįžti iš Kretingos ne tuščiomis…

Trečiadienis, 07.06, 14:00, Palangos stadionas | „Palanga“ - FBK „Kaunas“

Lydeka prieš „kilbuką”. Kita Kauno komanda trečiadienį išsiruoš į Palangą. Deja, šis pasimatymas nieko gero svečiams nežada. Turint omenyje pastarųjų rungtynių rezultatus ir demonstruojamą žaidimą, šansų kauniečiai turi maždaug tiek, kiek rubuilis gružlys, liaudyje vadinamas „kilbuku” prieš alkaną lydeką. Palangiškiai be gailesčio „suvirškino” kur kas „kietesnį” laimikį, vardu „Žalgiris B”, patvirtindami savo išaugusį apetitą. Neabejoju, kad pergalės (ir ne bet kokios, o stambiu rezultatu) laukia ir jų sirgaliai. Tiesa, būna kad ir didžiausi plėšrūnai paspringsta – tokiomis ašakomis šiemet „Palangai” jau tapo nominaliai silpnesni varžovai -„Šilutė” ar „Kražantė”. Ar šį sąrašą galėtų papildyti „Kaunas” ?! Sunkiai tikėtina, bet įmanoma – daug kas priklausys nuo abiejų komandų žaidėjų nusiteikimo.

Trečiadienis, 07.06, 17:00, Trakų stadionas | „Trakai B“ - Telšių „Džiugas“

Mokiniai prieš mokytojus. Trakiškiai pirmo rato rungtynėse Telšiuose gavo skaudžią pamoką – pralaimėjimas stambiu rezultatu vargu ar buvo lauktas. Įpusėjus sezonui to rezultato negali laikyti sensacija – nors komandos turnyrinėje lentelėje ir netoliese, jas skiria solidokas 9 taškų atstumas. Tiesa, Trakuose galimas ir apsikeitimas vaidmenimis. „Trakai B” pirmojo rato pabaigoje vis dažniau pradėjo rodyti žaidimo fragmentus, primenančius vaizdus iš pagrindinės komandos – A lygos lyderių rungtynių. Jei dar pavyktų tuos fragmentus sudėlioti į vientisą kompoziciją – galėtų gautis visiškai simpatiškas vaizdas. Žemaitijos sostinės ekipa pasikeitus komandos vyr. treneriui dar nepatyrė pralaimėjimo- tad šią malonią seriją „Džiugas” norės pratęsti. O gal dar ir duos papildomų pamokų šeimininkams ?

Trečiadienis, 07.06, 17:00, Kėdainių stadionas | Kėdainių „Nevėžis “– Radviliškio „Lokomotyvas“

Vilius Telis prieš obuolį. Žiūrint kaip šaudo kėdainiškiai į varžovų vartus pastaruoju metu (20 įvarčių per 4-ias paskutines rungtynes) norom nenorom prisimeni legendą apie taiklų šveicarų šaulį Vilių Telį, kurio ranka nesudrebėjo besitaikant į obuolį ant sūnaus galvos. Nežinau, ar Aretas Gėgžna ir Evaldas Kugys susipažinę su šaudymu iš lanko, bet jų taiklumas futbolo aikštėje – pavydėtinas. Neabejoju, kad trečiadienio pavakare Kėdainiuose bus progų tuo įsitikinti. Su visa pagarba „Lokomotyvui”, kol kas jiems šiame „randevu” skiriu tik obuolio vaidmenį. Penkių praliamėjimų serija optimizmo neprideda, nors komanda gali „užsikabinti” kovojant su stipriais varžovais, taškai pabarstomi dvikovose su tiesioginiais konkurentais. To pasekoje - atsidurta turnyrinės lentelės dugne.

Trečiadienis, 07.06, 19:00, Šilutės stadionas | „Šilutė“ - „Panevėžys“

Dovydas prieš Galijotą. Biblijoje yra aprašytas vienas, gan trumpai trukęs pasimatymas – kuomet susitiko jaunuolis, vardu Dovydas ir milžinas Galijotas. Prieš trečiadienio rungtynes Šilutėje, šeimininkų šansai atrodo tokie pat nedideli, kaip ir kadaise Dovydo – „kiauroka” gynyba, du iš eilės skaudūs pralaimėjimai namuose, nesibaigiančios kadrinės problemos. Tokia yra „Šilutės”nūdiena. O į svečius atvažiuoja komanda, pasiekusi įspūdingą 5 pergalių iš eilės seriją ir esanti žaidybiniame pakilime. Panevėžiečiai gali pasigirti vienu iš gausiausių žaidėjų pasirinkimu lygoje, drąsiai „apšaudomas” jaunimas. Lentelės viršuje ankšta, situacija keičiasi po kiekvienų rungtynių, tad taškai V.Liubšio auklėtiniams itin reikalingi. Prisiminus istoriją, Dovydas rado paprastą, bet efektingą ginklą, kurio dėka Galijotas buvo įveiktas – akmeninę svaidyklę. Tebūnie tai perspėjimu vieniems iš lyderių ( prie tokio titulo panevėžiečiams tenka priprasti) ir viltimi nelengvus laikus išgyvenančiai „Šilutei”.

Trečiadienis, 07.06, 19:00, Alytaus stadionas | DFK „Dainava“ - Gargždų „Banga“

“Aklasis pasimatymas”. Būna ir tokių pasimatymų, kai nežinai , kas tavęs laukia. Išankstinės nuostatos, susidariusios žvilgtelėjus į turnyrinę lentelę ir statistinius rodiklius gali nepasitvirtinti. Iš pažiūros šiose rungtynėse favoritas aiškus – gargždiškiai pastaruoju metu pasiekė kelias skambias (ir stambias) pergales, kyla turnyrinėje lentelėje ir pagaliau pradeda pateisinti sezono pradžioje jiems duotus avansus. DFK „Dainava” – atvirkščiai, grimzta į nesėkmių liūną. Trys pralaimėjimai iš eilės ne tik „nusmukdė” alytiškius lentelėje iki 9-osios vietos, bet ir padidino atotrūkį iki aukščiau esančių ekipų. Ta pati Gargždų „ Banga” lenkia dzūkus jau 5-iais taškais, o dar prieš 3 turus situacija buvo kone atvirkštinė. Visgi, neskubėčiau „laidoti” šeimininkų – net ir pralaimėtose rungtynėse jie turėjo galimybių pasukti reikalus kita linkme. Kita vertus, kalbos apie klube tvyraujančias problemas matyt yra ne iš piršto laužtos ir tai turi tiesioginės įtakos ekipos žaidimui.

N. Miknevičius/Pirmalyga.lt
Esi tikras FBK Kauno fanas? sek mus soc. tinkluose!