istorija

Klubo istorija

1960 m. suburtas klubas kaip „Banga“ prie Kauno radijo gamyklos ir iškart gavo teisę žaisti TSRS varžybose, kurią po 1962 m. perleido Klaipėdos „Granitui“.

„Banga“ sovietmečiu buvo vienas stipriausių futbolo klubų Kaune. Atgavus Nepriklausomybę, prie „Bangos“ 1991 m. vasarą prijungta Kauno “Vilija”.

Klubas reorganizuotas 1993 m., į pirmąją treniruotę po klubo reorganizacijos futbolininkai susirinko 1993 m. gruodžio 27 d., FBK “Kauno” klubas oficialiai įsteigtas gruodžio 30 d.

Po Nepriklausomybės atgavimo iš pradžių klubas buvo stipriausias mieste, tačiau netrukus jį pranoko Kauno “Inkaras”, nors iki 2000 m. FBK Kaunas vėl tapo stipriausia miesto komanda.

1999 m. rudenį klubas trumpam pervadintas Kauno „Žalgiriu“.
Klubas 1990–2008 m. žaidė visuose aukščiausiosios lygos čempionatuose, 8 kartus laimėjo pirmenybių auksą (6 kartus – iš eilės).

1996 m. jis tapo pirmąja Kauno miesto istorijoje komanda, žaidusia traptautiniame Intertoto taurės turnyre, o 2000 metais – Čempionų lygos turnyre.

2008 metų rugpjūčio 5 d. FBK Kaunas pasiekė istorinę pergalę: atrankoje į Čempionų Lygą eliminavo elitinį škotų klubą Glasgow “Rangers” (0:0 išvykoje, 2:1 namie) ir pateko į trečiąjį atrankos etapą, kur nusileido danų AB Alborg klubui.

2009 metų pradžioje apeliuodamas į nesąžiningą teisėjavimą 2008 metų A lygos sezone, klubas pasitraukė iš elitinio diviziono, o Lietuvos futbolo federacija ją pašalino ir iš I lygos.

2009 metais komanda be rimtos konkurencijos laimėjo II lygą, o 2010 m. – I lygą ir pateko 2011 m. į aukščiausiąjį divizioną. Tačiau tų metų pradžioje iš pagrindinių rėmėjų pasitraukė Vladimiras Romanovas ir komanda pateko į finansinę krizę, kurios pasekmės – atimti 6 taškai, parduoti geriausi žaidėjai, o namų rungtynės buvo žaidžiamos ne Kaune, bet Marijampolėje.

Tačiau birželio 26 d. klubas sugrįžo į S. Dariaus ir S. Girėno stadioną ir pasiekė pirmąją sezono pergalę (4:0 prieš „Atlantą“).
2012 m. klubas merdėjo, nutraukė savo veiklą – praktiškai visi žaidėjai išvyko į kitas komandas, klubo administracijoje liko tik keletas darbuotojų, o komanda niekur nedalyvavo – jos paprasčiausiai nebeliko.

Ištikimiausių sirgalių „Kaunas Ultras“ iniciatyva, buvo sukurtas naujas futbolo bendruomenės klubas „Kaunas“, kuris toliau tęsia Geltonai Žalią epopėją Lietuvos futbolo padangėje, taip grąžindamas Kauno miesto gyventojams ir svečiams, meilę futbolui.

Aktyviausieji sirgaliai aukodami savo asmenines lėšas ir neatlyginamai dirbdami klubo labui, sugebėjo pratęsti Geltonai Žalios Kauno komandos tradicijas.

Pirmaisiais savo gyvavimo metais (2012 m.), futbolo bendruomenės klubas „Kaunas“ dalyvavo Kauno apskrities futbolo federacijos organizuojamose III lygos pirmenybėse, kuriose buvo užimta 2-oji vieta.

2013 metais Futbolo bendruomenės klubas „Kaunas“ žaidė Lietuvos futbolo federacijos II lygos pirmenybių pietų zonoje, kur užėmė 6-ąją vietą.

2014 metais sustiprėjęs ir į savo gretas pasikvietęs pirmuosius legionierius. FBK "Kaunas" triumfavo II lygos pirmenybėse.

2015 metais FBK "Kauno" futbolininkai pažymėjo savo debiutą Pirmoje lygoje sugrįždami į S. Dariaus ir S. Girėno stadioną ir užimdami 12 vietą iš 18 dalyvavusių klubų.

2016 metais Geltonai Žali Pirmos lygos pirmenybėse tarp 16 klubų užėmė tik priešpaskutinę vietą.

Šiuo metu klubui vadovauja ta pati iš sirgalių suburta jaunatviška, suprantanti Kauno futbolo visuomenės poreikius ir turinti savo viziją, darbo komanda.

Mūsų tikslas tapti klubu, kuris vėl grįžtų į stipriausiųjų šalies komandų gretas, o tuo pačiu taptų visų kauniečių ir futbolo gerbėjų pasididžiavimo objektu bei simboliu.

Esi tikras FBK Kauno fanas? sek mus soc. tinkluose!